EGUNEZ EGUNEKO EGITARAUA

28

Martxoa

19:30 AZKUNA ZENTROA
Basque Festen inaugurazio-ekitaldia, Atlantikaldia musikaldi gonbidatuarekin.

28

Martxoa

20:00 AZKUNA ZENTROA
Manez eta Kobreak ikuskizuna, zirkuko artisten laguntzarekin.

28

Martxoa

22:00 KAFE ANTZOKIA
BASQUE FEST ROCK CITY: Moonshakers (Rock) (Algorta), Free the wheel (Rock) (Bilbo). Disko-aurkezpena.

29

Martxoa

11:00 BERREGINEN MUSEOA
Bertsolaritzari buruzko lantegi didaktikoa.

29

Martxoa

11:00 – 14:00 AREATZA
Herri-kirolen lantegia familientzat.
Pilotaleku mugikorra: ikasi pilotan jolasten benetako
pilotariekin.

29

Martxoa

11:30 – 13:30 ITSASADARRA (San Anton zubia)
Arraunketa bateletan, familientzat.
#

29

Martxoa

11:30 – 13:45 ITSASADARRA (San Anton zubia) (2 €)
Txango teatralizatuak ibaian zehar, Begotxurekin eta Mirentxurekin.
(Emanaldiak: 11:45 / 12:15 / 13:15 / 13:45).
#

29

Martxoa

12:00 ZAZPIKALEAK
Bilboko historiari buruzko ibilbide teatralizatua. Anfitrioiak.

29

Martxoa

12:00 AREATZA
Pilotaleku mugikorra: Euskal pilotaren erakustaldia.

29

Martxoa

12:00 GUGGENHEIM BILBAO MUSEOAREN ZABALGUNEA
Buruhandi eta erraldoien kalejira Ondalanekin.

29

Martxoa

12:30 AZKUNA ZENTROA
Kontukantari. Txotxongilo-kontzertua euskal herri-abestiekin.

29

Martxoa

13:00 GARCÍA RIVERO & LICENCIADO POZA
Kale-animazioa, Haladzipo Kantu ibiltaria.

29

Martxoa

13:00 BERREGINEN MUSEOA
Bertsolaritzari buruzko lantegi didaktikoa.

29

Martxoa

13:00 KALE-ANIMAZIOA
Txistularien udal-bandaren kalejira.

29

Martxoa

13:00 – 14:00 AREATZA
Herri-kirolen erakustaldia: harri-zulatzaileak eta giza probak.

29

Martxoa

13:00 – 15:00 MARZANA
DJ Euskal Dub Etxea Sound System.

29

Martxoa

16:30 – 18:30 ITSASADARRA (San Anton zubia)
Arraunketa bateletan, familientzat.
#

29

Martxoa

16:00 – 18:45 ITSASADARRA (Pio Baroja) ESTUAIRE (2 €)
Txango teatralizatuak ibaian zehar, Begotxurekin eta Mirentxurekin.
(Emanaldiak: 11:45 / 12:15 / 13:15 / 13:45).
#

29

Martxoa

17:00 – 20:00 AREATZA
Herri-kirolen lantegia familientzat.
Pilotaleku mugikorra: ikasi pilotan jolasten benetako
pilotariekin.

29

Martxoa

18:00 – 20:00 BERREGINEN MUSEOA
Txalaparta-erakustaldia eta -lantegia.

29

Martxoa

18:00 AREATZA
Pilotaleku mugikorra: Euskal pilotaren erakustaldia.

29

Martxoa

18:00 AZKUNA ZENTROA
Bilbao Musika txistularien udal-bandaren kontzertua.
Birakari sestaoko erraldoien elkartearekin eta
Arkaitz Paskuaz eta Nagore de las Cuevas dantzariekin batera.

29

Martxoa

18:30 PLAZA NUEVA
Erromeria, Errebalekin.

29

Martxoa

19:00 LEDESMA & VILLARÍAS
Kale-animazioa, Klapertarrak taldearekin.

29

Martxoa

19:00 – 20:00 AREATZA
Herri-kirolen erakustaldia: harri-jasotzaileak.

29

Martxoa

19:00 – 21:00 MARZANA
DJ Euskal Dub Etxea Sound System.

29

Martxoa

19:30 – 21:30 MARZANA (El Veintiocho)
Musika zuzenean.

29

Martxoa

21:00 PLAZA NUEVA
Inpernuko ikuskizuna (Xabi Solanorekin).

29

Martxoa

21:00 BILBOROCK
Kherau kontzertuan.

29

Martxoa

22:00 AZKUNA ZENTROA
Nøgen kontzertuan.

29

Martxoa

22:00 KAFE ANTZOKIA
BASQUE FEST ROCK CITY: The Northagirres (Rock’n’roll) (Urretxu),
Mockers (Rock’n’roll) (Durango), Kaskezur (Rock) (Bera).

30

Martxoa

11:00 – 14:00 AREATZA
Herri-kirolen lantegia familientzat.
Pilotaleku mugikorra: ikasi pilotan jolasten benetako
pilotariekin.

30

Martxoa

11:30 – 13:30 (San Anton zubia) ESTUAIRE
Arraunketa bateletan, familientzat.
#

30

Martxoa

11:30 – 13:45 ITSASADARRA (Pio Baroja) ESTUAIRE (2 €)
Txango teatralizatuak ibaian zehar, Begotxurekin eta Mirentxurekin.
(Emanaldiak: 11:45 / 12:15 / 13:15 / 13:45).
#

30

Martxoa

12:00 ZAZPIKALEAK
Bilboko historiari buruzko ibilbide teatralizatua. Anfitrioiak.

30

Martxoa

12:00 AREATZA
Pilotaleku mugikorra: Euskal pilotaren erakustaldia.

30

Martxoa

12:00 GUGGENHEIM BILBAO MUSEOAREN ZABALGUNEA
Euskal dantzen erakustaldia Alkartasuna dantza-taldearen eskutik.

30

Martxoa

12:30 AZKUNA ZENTROA
Kontukantari. Txotxongilo-kontzertua euskal herri-abestiekin.

30

Martxoa

13:00 GARCÍA RIVERO & LICENCIADO POZA
Kale-animazioa. Euskal musika tradizionalaren kalejira: txistulariak.

30

Martxoa

13:00 ZAZPIKALEAK
Dantza garaikidea eta performancea Dantzaz konpainiarekin.

30

Martxoa

13:00 – 14:00 AREATZA
Herri-kirolen erakustaldia: Altuerako egur-mozketa bertikala.

30

Martxoa

13:00 – 15:00 MARZANA
DJ Soinu Beltzak @ Muelle Marzana.

30

Martxoa

16:30 – 18:30 ITSASADARRA (San Anton zubia)
Arraunketa bateletan, familientzat.
#

30

Martxoa

16:00 – 18:45 ITSASADARRA (Pio Baroja) (2 €)
Txango teatralizatuak ibaian zehar, Begotxurekin eta Mirentxurekin.
(Emanaldiak: 16:15 / 16:45 / 17:15 / 18:15 / 18:45).
#

30

Martxoa

17:00 BERREGINEN MUSEOA
Bertsolaritzari buruzko lantegi didaktikoa.

30

Martxoa

17:00 – 20:00 AREATZA
Herri-kirolen lantegia familientzat.
Pilotaleku mugikorra: ikasi pilotan jolasten benetako
pilotariekin.

30

Martxoa

18:00 AREATZA
Pilotaleku mugikorra: Euskal pilotaren erakustaldia.

30

Martxoa

18:00 GUGGENHEIM BILBAO MUSEOAREN ZABALGUNEA
Euskal dantzen erakustaldia Alkartasuna dantza-taldearen eskutik.

30

Martxoa

18:30 PLAZA NUEVA
Dantza Piko erromeria Patxi eta Konpainiarekin.

30

Martxoa

19:00 BERREGINEN MUSEOA
Bertsolaritzari buruzko lantegi didaktikoa.

30

Martxoa

19:00 LEDESMA & VILLARÍAS
Kalejira, Albokariak kalez kale.

30

Martxoa

19:00 – 20:00 AREATZA
Herri-kirolen erakustaldia: enbor-mozketa.

30

Martxoa

19:00 – 21:00 MARZANA
DJ Soinu Beltzak @ Muelle Marzana.

30

Martxoa

19:30 – 21:30 MUELLE MARZANA (El Veintiocho)
Musika zuzenean.

30

Martxoa

20:00 LA RIBERA
Mikel Santiago & The Full Moon Bandits.

30

Martxoa

21:00 PLAZA NUEVA
Kepa Junkera & Amics de FOK kontzertuan.

30

Martxoa

21:00 BILBOROCK
Eñaut Elorrietaren kontzertua: Deserriko kantak.

30

Martxoa

22:00 KAFE ANTZOKIA
BASQUE FEST ROCK CITY: Yellow Big Machine (Indie-rock) (Bilbao),
Lukiek (Indie-rock) (Mungia), Toc (Indie-rock) (Mungia).

30

Martxoa

22:00 AZKUNA ZENTROA
Xalbadorren mintzoa Sound System kontzertuan.

31

Martxoa

11:00 BERREGINEN MUSEOA
Bertsolaritzari buruzko lantegi didaktikoa.

31

Martxoa

11:00 – 14:00 AREATZA
Familientzako lantegiak: euskal joko tradizionalak.
Pilotaleku mugikorra: ikasi pilotan jolasten benetako.
pilotariekin.

31

Martxoa

11:30 – 13:30 ITSASADARRA (San Anton zubia)
Arraunketa bateletan, familientzat.
#

31

Martxoa

11:30 – 13:45 ITSASADARRA (Pio Baroja) ESTUAIRE (2 €)
Txango teatralizatuak ibaian zehar, Begotxurekin eta Mirentxurekin.
(Emanaldiak: 11:45 / 12:15 / 13:15 / 13:45)
#

31

Martxoa

12:00 ZAZPIKALEAK
Bilboko historiari buruzko ibilbide teatralizatua. Anfitrioiak.

31

Martxoa

12:00 AREATZA
Pilotaleku mugikorra: Euskal pilotaren erakustaldia.

31

Martxoa

12:00 GUGGENHEIM BILBAO MUSEOAREN ZABALGUNEA
Kontzertu didaktikoa Haladzipo taldearekin.

31

Martxoa

12:30 AZKUNA ZENTROA
Txotxongilo-lantegia: Menudencias.

31

Martxoa

13:00 GARCÍA-RIVERO Y LICENCIADO POZA
Kalejira Judimendiko Momotxorroak taldearekin, animazioa joaldunekin.

31

Martxoa

13:00 BERREGINEN MUSEOA
Bertsolaritzari buruzko lantegi didaktikoa.

31

Martxoa

13:00 ZAZPIKALEAK
Dantza garaikidea eta performancea Dantzaz konpainiarekin.

31

Martxoa

13:00 – 14:00 AREATZA
Exhibition de sport rural: lancer et lever de bottes de paille.

31

Martxoa

13:00 – 15:00 MARZANA
Global Funkers DJs.

31

Martxoa

16:30 – 18:30 ITSASADARRA (San Anton zubia)
Arraunketa bateletan, familientzat.
#

31

Martxoa

16:00 – 18:45 ITSASADARRA (Pio Baroja) ESTUAIRE (2 €)
Txango teatralizatuak ibaian zehar, Begotxurekin eta Mirentxurekin.
(Emanaldiak: 16:15 / 16:45 / 17:15 / 18:15 / 18:45).
#

31

Martxoa

17:00 – 20:00 AREATZA
Familientzako lantegiak: euskal joko tradizionalak.
Pilotaleku mugikorra: ikasi pilotan jolasten benetako pilotariekin.

31

Martxoa

18:00 AREATZA
Pilotaleku mugikorra: Euskal pilotaren erakustaldia.

31

Martxoa

18:00 GUGGENHEIM BILBAO MUSEOAREN ZABALGUNEA
Kontzertu didaktikoa Haladzipo taldearekin.

31

Martxoa

18:30 PLAZA NUEVA
Dantzaldi erromeria AIKO taldearekin.

31

Martxoa

19:00 LEDESMA & VILLARÍAS
Kalejira Judimendiko Momotxorroak taldearekin, animazioa joaldunekin.

31

Martxoa

19:00 – 20:00 AREATZA
Herri-kirolen erakustaldia: Lasto-jaurtitzea eta – jasotzea.

31

Martxoa

19:00 – 21:00 MARZANA
Global Funkers DJs.

31

Martxoa

19:30 – 21:30 MUELLE MARZANA (El Ventiocho)
Musika zuzenean.

31

Martxoa

19:30 LA RIBERA
La Ribera Jazz Band Rafa Aceves Trío kontzertuan.

31

Martxoa

21:00 BILBOROCK
Biluzik taldearen kontzertua, Ines Osinagarekin.

31

Martxoa

22:00 AZKUNA ZENTROA
Ruper Ordorikaren kontzertua.

31

Martxoa

22:00 KAFE ANTZOKIA
BASQUE FEST ROCK CITY: The Excitements (Funk & Soul)
(Barcelona), The Allnighters (Rythm & Blues) (Gasteiz).

31

Martxoa

00:00 LA RIBERA
La Ribera BLUES ROCK NIGHT + JAM SESSION.

01

Apirila

11:00 – 14:00 AREATZA
Herri-kirolen lantegia familientzat.

01

Apirila

12:00 – 14:00 ARTXANDA
Erromeria AIKO Taldearekin, Larrain Dantza Bizkaiko Gaiteroekin eta sagardo-dastaketa.

01

Apirila

12:30 LA RIBERA
La Ribera Jazz Band CRAZY JAZZERS.

01

Apirila

12:30 – 14:30 MUELLE MARZANA (El Veintiocho)
Musika zuzenean.

01

Apirila

13:00 – 15:00 MARZANA
DJ Makala & Denis B. Perkusioa.

01

Apirila

19:00 – 21:00 MARZANA
DJ Makala & Denis B. Perkusioa.