Egunez eguneko programa

basque FEST Jaialdiaren programazio osoa egunez egun topatuko duzu hemen, goizetik hasi eta gauera arte, behar bezala antolatu zaitezen eta proposatzen dizkizugun jarduera guztiak ahalik eta hobekien gozatu ahal izan ditzazun.

17

Apirilak

19:30 AZKUNA ZENTROA Errobiko Festibala, Itsasu (Lapurdi).

17

Apirilak

20:00 AZKUNA ZENTROA Kalakan – Khamiren kontzertua.

17

Apirilak

22:00 KAFE ANTZOKIA BASQUE FEST ROCK CITY: Micky & The Buzz eta Soma 101ren kontzertua.

18

Apirilak

11:00 – 14:00 AREATZA Herri-kirolen tailerrak familientzat / Benetako jokalariekin ikas ezazu euskal pilotan jokatzen.

18

Apirilak

11:00 – 14:00 ZABALGUNE ERAIKINA Erakusketa: Dantza-jantzi tradizionalak.

18

Apirilak

11:00 – 14:00 EUSKAL MUSEOA Erakusketa Soinuenea Museoaren eskutik (Euskal musika-tresnak).

18

Apirilak

11:00 – 15:00 AREATZA – Gourmet Txokoa Gastronomia-dastaketak, sukaldaritza-tailerrak eta gune turistikoak.

18

Apirilak

11:30 BILBOROCK Bertsolaritzari buruzko tailer didaktikoa.

18

Apirilak

11:30 – 13:45 ITSASADARRA (PÍO BAROJA) Ibai-zeharkaldi antzeztuak: “Zorionak, Mirentxu!”
Emanaldiak: 11:45 / 12:15 / 13:15 / 13:45 (3€).”

18

Apirilak

11:30 – 13:30 ITSASADARRA (PÍO BAROJA) Arrauna bateletan familientzat / Zeharkaldi gidatuak paddle-surf pedaldunetan.

18

Apirilak

12:00 AREATZA Euskal pilotaren erakustaldia.

18

Apirilak

12:00 ALDE ZAHARRA Bilboko historiari buruzko ibilaldi antzeztua: “Anfitrioiak”.

18

Apirilak

12:00 GUGGENHEIM BILBAO MUSEOKO ZABALGUNEA “Gu Agustina” ikuskizuna, Ereintza Dantza Taldearen eta Maddalen Arzallusen eskutik.

18

Apirilak

12:00 EUSKAL MUSEOA Bisita gidatua Soinuenea erakusketara (eu/es/en).

18

Apirilak

12:30 AZKUNA ZENTROA “Enaren Kontuak” Haurrentzako ikuskizuna.

18

Apirilak

13:00 BILBOROCK Bertsolaritzari buruzko tailer didaktikoa.

18

Apirilak

13:00 AREATZA Herri-kirolen erakustaldia Harri-zulatzaileak eta idi-dema.

18

Apirilak

13:00 ALDE ZAHARRA Kalejira Bilboko Udal Txistulari Bandaren eskutik (ibilbidea Alde Zaharrean).

18

Apirilak

13:00 – 15:00 MARTZANA Mazmorra DJs.

18

Apirilak

13:00 EUSKAL MUSEOA Musika-jostailuen tailerra.

18

Apirilak

14:00 GARCÍA RIVERO – LICENCIADO POZA Kale-animazioa Kaperttarrak musika-taldearen eskutik.

18

Apirilak

14:00 LEDESMA – VILLARÍAS Musika-kalejira Bilboko Musika Eskolako trikitilarien eskutik.

18

Apirilak

16:30 – 19:00 ZABALGUNE ERAIKINA Erakusketa: Dantza-jantzi tradizionalak.

18

Apirilak

16:00 – 18:45 ITSASADARRA (PÍO BAROJA) bai-zeharkaldi antzeztuak: ”Zorionak, Mirentxu!”
Emanaldiak: 16:15 / 16:45 / 17:15 / 18:15 / 18:45 (3€).

18

Apirilak

16:30 – 18:30 ITSASADARRA (PÍO BAROJA) Arrauna bateletan familientzat / Zeharkaldi gidatuak paddle-surf pedaldunetan.

18

Apirilak

16:30 – 19:00 EUSKAL MUSEOA Erakusketa Soinuenea Museoaren eskutik (Euskal musika-tresnak).

18

Apirilak

16:30 – 20:00 AREATZA – Gourmet Txokoa Gastronomia-dastaketak, sukaldaritza-tailerrak eta gune turistikoak.

18

Apirilak

16:30 – 21:00 BBK ARETOA GERNIKA filmaren (David Herranz) “making of”aren argazki-erakusketa.

18

Apirilak

17:00 – 20:00 AREATZA Herri-kirolen tailerrak familientzat / Benetako jokalariekin ikas ezazu euskal pilotan jokatzen.

18

Apirilak

17:00 EUSKAL MUSEOA Bisita gidatua Soinuenea erakusketara (eu/es/en).

18

Apirilak

17:30 ZABALGUNE ERAIKINA Erraldoien tailerra familientzat.

18

Apirilak

18:00 AZKUNA ZENTROA “Zertzeladak” ikuskizuna Bilboko Udal Txistulari Bandarekin eta ondokoen laguntzarekin: Oinkari dantza-taldea, Sestaoko “Birakari” Erraldoiak, Iñaki Diéguez soinu-jolea eta Nerea Ibarzabal bertsolaria.

18

Apirilak

18:00 AREATZA Euskal pilotaren erakustaldia.

18

Apirilak

18:00 GUGGENHEIM BILBAO MUSEOKO ZABALGUNEA “Gu Agustina” ikuskizuna, Ereintza Dantza Taldearen eta Maddalen Arzallusen eskutik.

18

Apirilak

18:00 EUSKAL MUSEOA Kontzertu didaktikoa euskal musika-tresnekin: “J.M. Beltran & hirukotea”.

18

Apirilak

18:00 BBK ARETOA GERNIKA filma (Koldo Serra).

18

Apirilak

18:30 PLAZA BARRIA Erromeria Herriz Irri Dantza Plazaren eskutik.

18

Apirilak

19:00 AREATZA Herri-kirolen erakustaldia Harri-jasotzaileak.

18

Apirilak

19:00 LEDESMA – VILLARÍAS Erraldoien kalejira familiekin.

18

Apirilak

19:00 – 21:00 MARTZANA Mazmorra DJs.

18

Apirilak

21:00 PLAZA BARRIA Izaroren kontzertua.

18

Apirilak

21:00 BILBOROCK Olatz Salvadorren kontzertua.

18

Apirilak

22:00 AZKUNA ZENTROA Niko Etxarten kontzertua.

18

Apirilak

22:00 KAFE ANTZOKIA BASQUE FEST ROCK CITY: Negracalavera eta The Ribbonsen kontzertua.

19

Apirilak

11:00 – 14:00 AREATZA Herri-kirolen tailerrak familientzat / Benetako jokalariekin ikas ezazu euskal pilotan jokatzen.

19

Apirilak

11:00 – 14:00 ZABALGUNE ERAIKINA Erakusketa: Dantza-jantzi tradizionalak.

19

Apirilak

11:00 – 14:00 EUSKAL MUSEOA Erakusketa Soinuenea Museoaren eskutik (Euskal musika-tresnak).

19

Apirilak

11:00 – 15:00 AREATZA – Gourmet Txokoa Gastronomia-dastaketak, sukaldaritza-tailerrak eta gune turistikoak.

19

Apirilak

11:30 BILBOROCK Bertsolaritzari buruzko tailer didaktikoa.

19

Apirilak

11:30 – 13:45 ITSASADARRA (PÍO BAROJA) Ibai-zeharkaldi antzeztuak: “Zorionak, Mirentxu!”
Emanaldiak: 11:45 / 12:15 / 13:15 / 13:45 (3€).

19

Apirilak

11:30 – 13:30 ITSASADARRA (PÍO BAROJA) Arrauna bateletan familientzat / Zeharkaldi gidatuak paddle-surf pedaldunetan.

19

Apirilak

12:00 AREATZA Euskal pilotaren erakustaldia.

19

Apirilak

12:00 ALDE ZAHARRA Bilboko historiari buruzko ibilaldi antzeztua: “Anfitrioiak”.

19

Apirilak

12:00 GUGGENHEIM BILBAO MUSEOKO ZABALGUNEA Erraldoien kalejira Ondalan konpartsaren eskutik.

19

Apirilak

12:00 EUSKAL MUSEOA Bisita gidatua Soinuenea erakusketara (eu/es/fr).

19

Apirilak

12:30 AZKUNA ZENTROA “Prozak Zirko-Antzerkia” haurrentzako ikuskizuna.

19

Apirilak

13:00 BILBOROCK Bertsolaritzari buruzko tailer didaktikoa.

19

Apirilak

13:00 AREATZA Herri-kirolen erakustaldia Aizkolariak.

19

Apirilak

13:00 – 15:00 MARTZANA DJ Euskal Dub Etxea Sound System.

19

Apirilak

13:00 EUSKAL MUSEOA Musika-jostailuen tailerra.

19

Apirilak

14:00 GARCÍA RIVERO – LICENCIADO POZA “Kale-ografiak” ikuskizuna Dantzaz dantza-taldearen eskutik.

19

Apirilak

14:00 LEDESMA – VILLARÍAS Musika-kalejira Bilboko Musika Eskolako txistularien eskutik.

19

Apirilak

16:30 – 19:00 ZABALGUNE ERAIKINA Erakusketa: Dantza-jantzi tradizionalak.

19

Apirilak

16:00 – 18:45 ITSASADARRA (PÍO BAROJA) Ibai-zeharkaldi antzeztuak: “Zorionak, Mirentxu!”
Emanaldiak: 16:15 / 16:45 / 17:15 / 18:15 / 18:45 (3€)

19

Apirilak

16:30 – 18:30 ITSASADARRA (PÍO BAROJA) Arrauna bateletan familientzat / Zeharkaldi gidatuak paddle-surf pedaldunetan.

19

Apirilak

16:30 – 19:00 EUSKAL MUSEOA Erakusketa Soinuenea Museoaren eskutik (Euskal musika-tresnak).

19

Apirilak

16:30 – 20:00 AREATZA – Gourmet Txokoa Gastronomia-dastaketak, sukaldaritza-tailerrak eta gune turistikoak.

19

Apirilak

16:30 – 21:00 BBK ARETOA GERNIKA filmaren (David Herranz) “making of”aren argazki-erakusketa.

19

Apirilak

17:00 – 20:00 AREATZA Herri-kirolen tailerrak familientzat / Benetako jokalariekin ikas ezazu euskal pilotan jokatzen.

19

Apirilak

17:00 EUSKAL MUSEOA Bisita gidatua Soinuenea erakusketara (eu/es/fr).

19

Apirilak

18:00 AZKUNA ZENTROA “Enkarguz” ikuskizuna Andoni Egaña eta Xabier Zabalaren eskutik.

19

Apirilak

18:00 AREATZA Euskal pilotaren erakustaldia.

19

Apirilak

18:00 EUSKAL MUSEOA Erakustaldia: Alboka, Txistua eta Dultzaina (euskal musika-tresna tradizionalak).

19

Apirilak

18:00 BBK ARETOA GERNIKA filma (Koldo Serra).

19

Apirilak

18:30 PLAZA BARRIA “Dantza Piko” Erromeria Patxi eta Konpainiaren eskutik.

19

Apirilak

19:00 AREATZA Herri-kirolen erakustaldia Aizkolariak eta trontzalariak.

19

Apirilak

19:00 GARCÍA RIVERO – LICENCIADO POZA Musika-kalejira albokarien eskutik.

19

Apirilak

19:00 LEDESMA – VILLARÍAS “Kale-ografiak” ikuskizuna Dantzaz dantza-taldearen eskutik.

19

Apirilak

19:00 – 21:00 MARTZANA DJ Euskal Dub Etxea Sound System.

19

Apirilak

20:00 LA RIBERA Kontzertua: Serrulla.

19

Apirilak

21:00 PLAZA BARRIA Korrontziren kontzertua.

19

Apirilak

21:00 BILBOROCK eMe-ren kontzertua.

19

Apirilak

22:00 AZKUNA ZENTROA Audienceren kontzertua.

19

Apirilak

22:00 KAFE ANTZOKIA – BASQUE FEST ROCK CITY Monte del Osoren kontzertua. Talde gonbidatua: Teenage Fanclub. 20€.

20

Apirilak

11:00 – 14:00 AREATZA Herri-kirolen tailerrak familientzat / Benetako jokalariekin ikas ezazu euskal pilotan jokatzen.

20

Apirilak

11:00 – 14:00 ZABALGUNE ERAIKINA Erakusketa: Dantza-jantzi tradizionalak.

20

Apirilak

11:00 – 14:00 EUSKAL MUSEOA Erakusketa Soinuenea Museoaren eskutik (Euskal musika-tresnak).

20

Apirilak

11:00 – 15:00 AREATZA – Gourmet Txokoa Gastronomia-dastaketak, sukaldaritza-tailerrak eta gune turistikoak.

20

Apirilak

11:30 – 13:45 ITSASADARRA (PÍO BAROJA) Ibai-zeharkaldi antzeztuak: “Zorionak, Mirentxu!”
Emanaldiak: 11:45 / 12:15 / 13:15 / 13:45 (3€).

20

Apirilak

11:30 – 13:30 ITSASADARRA (PÍO BAROJA) Arrauna bateletan familientzat / Zeharkaldi gidatuak paddle-surf pedaldunetan.

20

Apirilak

12:00 AREATZA Euskal pilotaren erakustaldia.

20

Apirilak

12:00 ALDE ZAHARRA Bilboko historiari buruzko ibilaldi antzeztua: “Anfitrioiak”.

20

Apirilak

12:00 GUGGENHEIM BILBAO MUSEOKO ZABALGUNEA Euskal dantza tradizionalen ikuskizuna Bizkaiko Dantzarien Biltzarraren eskutik.

20

Apirilak

12:00 EUSKAL MUSEOA Bisita gidatua Soinuenea erakusketara (eu/es/fr).

20

Apirilak

12:30 AZKUNA ZENTROA “Plaza Girotuz” haurrentzako ikuskizuna.

20

Apirilak

12:30 LA RIBERA Jazz kontzertua: Gorka Iraundegi Hirukotea.

20

Apirilak

13:00 AREATZA Herri-kirolen erakustaldia Lasto-altxatzea eta ingude-altxatzea.

20

Apirilak

13:00 – 15:00 MARTZANA DJ Mimoloco.

20

Apirilak

13:00 EUSKAL MUSEOA Musika-jostailuen tailerra.

20

Apirilak

14:00 GARCÍA RIVERO – LICENCIADO POZA Kalejira Ituren eta Zubietako joaldunen eskutik.

20

Apirilak

16:30 – 19:00 ZABALGUNE ERAIKINA Erakusketa: Dantza-jantzi tradizionalak.

20

Apirilak

16:00 – 18:45 ITSASADARRA (PÍO BAROJA) Ibai-zeharkaldi antzeztuak: “Zorionak, Mirentxu!”
Emanaldiak: 16:15 / 16:45 / 17:15 / 18:15 / 18:45 (3€).

20

Apirilak

16:30 – 18:30 ITSASADARRA (PÍO BAROJA) Arrauna bateletan familientzat / Zeharkaldi gidatuak paddle-surf pedaldunetan.

20

Apirilak

16:30 – 19:00 EUSKAL MUSEOA Erakusketa Soinuenea Museoaren eskutik (Euskal musika-tresnak).

20

Apirilak

16:30 – 20:00 AREATZA – Gourmet Txokoa Gastronomia-dastaketak, sukaldaritza-tailerrak eta gune turistikoak.

20

Apirilak

16:30 – 21:00 BBK ARETOA GERNIKA filmaren (David Herranz) “making of”aren argazki-erakusketa.

20

Apirilak

17:00 PLAZA BARRIA Dantza-tailerra eta erromeria AIKO Taldearen eskutik.

20

Apirilak

17:00 – 20:00 AREATZA Herri-kirolen tailerrak familientzat / Benetako jokalariekin ikas ezazu euskal pilotan jokatzen.

20

Apirilak

17:00 EUSKAL MUSEOA Bisita gidatua Soinuenea erakusketara (eu/es/fr).

20

Apirilak

18:00 AZKUNA ZENTROA “Plaza Girotuz” haurrentzako ikuskizuna.

20

Apirilak

18:00 AREATZA Euskal pilotaren erakustaldia.

20

Apirilak

18:00 GUGGENHEIM BILBAO MUSEOKO ZABALGUNEA Euskal dantza tradizionalen ikuskizuna Bizkaiko Dantzarien Biltzarraren eskutik.

20

Apirilak

18:00 EUSKAL MUSEOA Erakustaldia: Laneko erritmoetatik musikara

20

Apirilak

18:00 BBK ARETOA GERNIKA filma (Koldo Serra).

20

Apirilak

18:30 PLAZA BARRIA Erromeria AIKO Taldearen eskutik.

20

Apirilak

19:00 AREATZA Herri-kirolen erakustaldia Lasto-altxatzea eta ingude-altxatzea.

20

Apirilak

19:00 LEDESMA – VILLARÍAS Kalejira Ituren eta Zubietako joaldunen eskutik.

20

Apirilak

19:00 – 21:00 MARTZANA DJ Mimoloco.

20

Apirilak

21:00 BILBOROCK Miren Narbaizaren kontzertua.

20

Apirilak

21:00 ARRIAGA PLAZA “Negua” ikuskizuna, dantza eta antzerki akelarrea.

20

Apirilak

22:00 AZKUNA ZENTROA Oreka TX eta San Salvadorren kontzertua.

20

Apirilak

22:00 KAFE ANTZOKIA – BASQUE FEST ROCK CITY James Room & Weird Antiqua eta Mississippi Queen & The Wet Dogs-en kontzertua.

21

Apirilak

11:00 – 14:00 AREATZA Herri-kirolen tailerrak familientzat.

21

Apirilak

12:00 – 14:00 ARTXANDA Erromeria AIKO Taldearen eskutik eta sagardo-dastaketa.

21

Apirilak

12:30 LA RIBERA Jazz kontzertua: Elsa Lizundia Hirukotea.

21

Apirilak

13:00 – 15:00 MARTZANA DJ Makala & Jimmy Bidaurreta.

21

Apirilak

19:00 MARTZANA DJ Makala & Jimmy Bidaurreta.